Parkuur

Parkuur on harrastus- ja võistlusspordiala, mida saab teha nii väli- kui sisetingimustes ning  seisneb võimalikult kiiresti, turvaliselt ja tõhusalt ühest punktist teise liikumises mistahes maastikul erinevaid takistusi ületades (ilma lisaabivahendeid kasutamata). Lisaks kiirele raja läbimisele (Speed-run) on võimalik harrastada ka parkuuri Freestyle ala, kus eesmärk on näidata üles meisterlikkust ja stiili, läbides takistusrada  efektselt ja loominguliselt (kasutades näiteks takistuste ületamiseks mitmesuguseid akrobaatilisi trikke, nagu saltod jm).

Parkuuri harrastamine on kehaliselt väga arendav ja väljakutseid esitav ning annab täieliku kontrolli oma keha üle. Nimetatud alaga tegelemine annab ka suured eeldused mistahes spordialal arenemiseks. Parkuur on ka igapäevaelus äärmiselt praktiline ja vajalik liikumisharrastus. Näiteks, kui soovime jõuda võimalikult kiiresti punktist A punkti B, siis õpitud oskused erinevaid takistusi ületada, annavad suure eelise liikuda mistahes maastikul (linnas, metsas jne). Elus tuleb ette ka paraku kriisiolukordi, kus peame kellegi või millegi eest põgenema, kuhugi takistusi läbides jõudma vms ning sellistes situatsioonides on parkuuris õpitud oskused lausa eluvajalikud.

Parkuur on väga loominguline liikumiskunst, kus harrastajad saavad end väljendada oma kehaga ruumis ringi liikudes. Igal sportlasel saab olla oma stiil ja ka tehnika, kuidas erinevaid harjutusi sooritatakse. Tihtipeale ei ole olemas “ühte ja ainust tehnikat”, vaid võimleja saab selle kujundada vastavalt oma tasemele ja soovile.

Treeningul osalevad korraga nii poisid kui tüdrukud ning harjutusi kohandatakse vastavalt sportlaste eeldustele. Treeningutel pööratakse tähelepanu sellele, et iga osaleja kogeks “edu-tunnet” ja kompetentsust. Kõiki harjutusi on võimalik muuta raskemaks kui kergemaks nii, et sportlane leiaks endale sobiva võimaluse, mis esitaks väljakutseid ja oleks piisavalt motiveeriv.

Parkuuritreeningutele ootame lapsi alates viiendast eluaastast kuni täiskavanuteni.

Treeningud toimuvad Õpetaja 9a saalis.

pht999_43 (1)